در یک کلام بسیار خاص؛ رایحه‌ای نادر و پیچیده وسبز سبز؛

من شیفته فرهنگ غنی ژاپن هستم،  با اینکه عطار این اثر ژاپنی نیست ولی این عطر به خوبی یادآور این فرهنگ سبز و ناب است. ترکیبی سبز و چوبی که به تلخی می‌زند و کمی هم ترش و تلخی مرکباتی چاشنیش است. به نظرم باید شیشه را باید سبز طراحی می‌کردند چون وقتی رایحه‌اش به مشام می‌رسد دقیقا رنگ سبز تو ذهن تداعی می‌شود. انگار تو یک کوهستان سرسبز صبح زود از خواب بیدار می‌شوی، بیرون کلبه یک نفس عمیق می‌کشی و رایحه برگ‌ها، بوته‌ها و تنه درختان که شب قبل شبنم رویشان نشسته است می‌ریزد توی مشامت؛ بسیار خنک و با طراوت است.

ترکیبی از  سرو، رزماری، مرکبات و چوب‌های معطر (کمی هم فلفل حس می‌شود)؛ منحصر به فرد، نیرومند، تر و تازه و سرخوش، اغواگر و دلفریب. شاید اولین بار که استشمام بکنید فکر کنید خیلی هربال و اروماتيک باشه ولی اگر کمی بهش وقت بدهید که تندی اولیه فروکش کند تازه جذابیت خودش را نشان می‌دهد. حس کاملا طبیعی به آدم دست می‌دهد. البته طبیعتی پیچیده شامل جنگل، ساحل، کوهستان، باغ مرکبات و معدن!

تاپ نت مخلوطی سبز از رزماری و بوی خوش درخت سرو با کمی لیمو و پرتقال است. در نت میانی چوب صندل و سرو کوهی میکس شده با ادویه‌جات جذابیت سک-سی به عطر می‌دهد. بدون شک عطری کاملا مردانه است و بازخورد خوبی از خانم‌ها می‌گیرد. درای داون بسیار تمیز، کمی گلی و چوبی است.

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme 2

عطری مهیج که باعث می‌شود احساسی سک-سی، مردانه، طبیعی، خاکی و سوفسطايى بکنم. نمی‌توانید ترکیب بهتری از هم‌ستيزي احساسات و شهوت نسبت به این اثر پیدا کنید. یکی از رایحه‌های اصیل که مملو از تناقض بین شادی معصومانه و درجات صوفیانه است.

از نظر عملکرد خیلی خوبه و رد بوی خیلی محشری دارد و در میان عطرهای خنک بدون شک یکی از بالاترین پخش بوها را دارد. کاملا پتانسیل تبدیل شدن به عطر امضا رو دارد. گرچه همه‌پسند نیست. خودم خیلی دوستش دارم. به راحتی می‌توان به عنوان عطری روزانه استفاده کرد. (یک پیشنهاد ویژه: حتما بعد از یک باران بهاری سنگین تستش کنید؛ رویایی است)

طبع: معتدل؛ تقریبا چهار فصل است

پخش رایحه: خیلی خوب (البته در تولیدات جدید ضعیف شده است)

ماندگاری: خیلی خوب

ارزش خرید: 9